BBQ Junkie logo

Varkenshaas in Pistachekorst

Direct naar recept
Varkenshaas Pistachekorst

Soms heb je van die etentjes dat je iets speciaals op tafel wil zetten. Het kerstdiner is er één, maar ook op bijvoorbeeld mijn verjaardag wil ik iets moois serveren. Voor die etentjes is deze varkenshaas in pistachekorst een aanrader. Want hoewel de voorbereiding én bereiding van dit gerecht vrij eenvoudig zijn, ziet dit gerecht er luxe uit en smaakt het bovenal erg lekker. Je kunt de varkenshaas in pistachekorst eventueel ook nog serveren met de mosterdsaus uit dit recept, al is dit gerecht zonder de saus ook al erg smaakvol!

Varkenshaas in Pistachekorst

double underline vector
4.7 van 3 stemmen
Voorbereidingstijd 25 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Rusttijd 5 minuten
Totale tijd 1 uur
2

Ingrediënten

Bakspullen

Instructies

  1. Steek de BBQ aan en ga hierbij voor indirecte hitte en een temperatuur van ongeveer 180 graden.
  2. Doe de pistachenoten en het teentje knoflook in de keukenmachine en maal tot een grof mengsel. Meng dit met de Dijon mosterd, grove mosterd en blaadjes tijm.
  3. Neem nu de varkenshaas en dep deze rondom droog. Bestrooi het vlees met versgemalen zwarte peper en een beetje zeezout.
  4. Leg de varkenshaas vervolgens op een bord of plank en bekleed hem met het pistachemengsel. Druk dit goed aan. Steek nu ook alvast de probe van je kernthermometer in het vlees.
  5. Is de BBQ op temperatuur? Leg de varkenshaas dan op de BBQ en sluit de BBQ met de deksel. Gaar de varkenshaas nu tot een kerntemperatuur van 60 graden. Bij mij duurde dit bijna 30 minuten.
  6. Is de kerntemperatuur van 60 graden bereikt? Dan mag de varkenshaas in pistachekorst van de BBQ. Laat het vlees 5 minuten rusten en snijd het vervolgens in plakken van ongeveer 1 cm dik. Een tip daarbij is om het vlees met de pistachekorst naar beneden aan te snijden, zodat de korst zo veel mogelijk intact blijft. Eet smakelijk!

BBQ Junkie maakt gebruik van affiliate links in recepten en blogs. Door op één van deze links te klikken kom je bijvoorbeeld terecht bij The ButcheryBol.comVanbeekumspecerijen.nl of Amazon. Als je vervolgens iets bij één van deze webwinkels koopt, ontvang ik daar commissie over, zonder dat jij extra betaalt. Zo steun je BBQ Junkie simpel tijdens het online shoppen! Meer over weten of kijken bij welke webshops je me kunt steunen door te winkelen? Check dan deze affiliate marketing pagina!

All Purpose BBQ Rub

All Purpose BBQ Rub

Een mooie BBQ rub, die uitermate geschikt is voor bereidingen met indirecte hitte, met of zonder rook, en kan gebruikt worden voor BBQ klassiekers als Pulled Pork, Road Kill Chicken en Spareribs. 

Bestel nu
Roy - BBQ Junkie

Over de auteur

Mijn naam is Roy en ik ben de eigenaar van BBQ Junkie. Of eigenlijk ben ik BBQ Junkie. Ik ben namelijk verslaafd aan de BBQ’en steek hem het liefst zo veel mogelijk aan.

Leer Roy kennen

10 Reacties op dit recept

  1. 4 sterren
    Heerlijk recept. Wel vraag ik me af of je de varkenshaas niet beter kan insmeren met de mosterd en dan het pistache mengsel er op kan smeren, dat het dan beter plakt.

    Beantwoorden
    • Dat heb ik ook geprobeerd, maar dan krijg je dat de pistache tijdens de bereiding juist weer wat meer loslaat, zodra de mosterd een beetje indroogt. Nu is het iets onhandiger met insmeren, maar blijft er wel meer op je vlees zitten.

      Beantwoorden
4.67 from 3 votes

Plaats een reactie

Recept Beoordeling