BBQ Junkie logo

Puntpaprika’s met Ricotta & Mascarpone

Direct naar recept
Het binnenkrijgen van groenten is voor de gemiddelde BBQ’er nog wel eens lastig. Het draait meestal vooral om vlees dat op de BBQ gaat. Om van je avondje BBQ’en een volledige maaltijd te maken mogen groenten echter niet ontbreken en het maken van heerlijke bijgerechten kan ook gewoon op de BBQ. Ik maakte deze met mascarpone en ricotta gevulde puntpaprika’s en die vielen goed in de smaak!

 

Puntpaprika’s met Ricotta & Mascarpone

double underline vector
5 van 1 stem
Voorbereidingstijd 20 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 40 minuten
4 personen

Ingrediënten

Bakspullen

  • BBQ met Deksel

Instructies

  1. Steek de BBQ aan en ga hierbij voor indirecte hitte en een temperatuur van ongeveer 180 graden.
  2. Was de puntpaprika’s en droog ze af. Snijd ze over de lengte aan één kant in. Dus niet halveren! Haal via deze opening de zaadlijsten uit de puntpaprika’s.
  3. Meng in een kom de ricotta, mascarpone, oregano, citroensap, olijfolie en flink wat zwarte peper met elkaar.
  4. Vul iedere puntpaprika met het ricotta/mascarpone mengsel. Zet ondertussen een kleine koekenpan op laag vuur en rooster de pijnboompitjes.
  5. Is de BBQ op temperatuur? Leg de puntpaprika’s dan op het rooster. Strooi de pijnboompitten en een klein beetje zeezout over de puntpaprika’s en sluit de BBQ met de deksel.
  6. Laat de puntpaprika’s en de vulling in 15 tot 20 minuutjes zacht en warm worden en haal de paprika’s daarna van de BBQ. Serveer ze direct. Eet smakelijk!

Nutrition

Calories: 218kcal | Carbohydrates: 8g | Protein: 7g | Fat: 18g | Saturated Fat: 8g | Polyunsaturated Fat: 3g | Monounsaturated Fat: 3g | Cholesterol: 35mg | Sodium: 525mg | Potassium: 289mg | Fiber: 2g | Sugar: 3g | Vitamin A: 848IU | Vitamin C: 96mg | Calcium: 108mg | Iron: 1mg

BBQ Junkie maakt gebruik van affiliate links in recepten en blogs. Door op één van deze links te klikken kom je bijvoorbeeld terecht bij The ButcheryBol.comVanbeekumspecerijen.nl of Amazon. Als je vervolgens iets bij één van deze webwinkels koopt, ontvang ik daar commissie over, zonder dat jij extra betaalt. Zo steun je BBQ Junkie simpel tijdens het online shoppen! Meer over weten of kijken bij welke webshops je me kunt steunen door te winkelen? Check dan deze affiliate marketing pagina!

All Purpose BBQ Rub

All Purpose BBQ Rub

Een mooie BBQ rub, die uitermate geschikt is voor bereidingen met indirecte hitte, met of zonder rook, en kan gebruikt worden voor BBQ klassiekers als Pulled Pork, Road Kill Chicken en Spareribs. 

Bestel nu
Roy - BBQ Junkie

Over de auteur

Mijn naam is Roy en ik ben de eigenaar van BBQ Junkie. Of eigenlijk ben ik BBQ Junkie. Ik ben namelijk verslaafd aan de BBQ’en steek hem het liefst zo veel mogelijk aan.

Leer Roy kennen

2 Reacties op dit recept

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Plaats een reactie

Recept Beoordeling