BBQ Junkie logo

Pulled Pork Enchiladas

Direct naar recept

Bij het schrijven van dit recept zie ik de social media reacties alweer voor me. Ze zijn in de trant van ‘Wat is een restje pulled pork’ en ‘Ik heb nooit restjes’. Die kennen we nu wel jongens! Mijn reactie is steevast ook dat als je nooit restjes hebt, je dus altijd te weinig maakt. Dus ga je de volgende keer pulled pork maken? Maak dan eens écht genoeg. Dan kun je met de restjes hele leuke gerechten maken. Deze Pulled Pork Enchiladas bijvoorbeeld! Een heerlijk gerecht, dat met een salade of wat gegrilde groenten er bij ook heel geschikt is als doordeweekse maaltijd. En niet verder vertellen, maar je kunt deze enchiladas natuurlijk ook in de oven schuiven als dat beter uitkomt!

Pulled Pork Enchiladas van de BBQ

double underline vector
5 van 1 stem
Voorbereidingstijd 25 minuten
Bereidingstijd 25 minuten
Rusttijd 10 minuten
Totale tijd 1 uur
3 personen

Ingrediënten

Voor de Vulling:

  • 450 gram Pulled Pork
  • 75 gram Jonge Kaas geraspt
  • 75 gram Cheddar geraspt
  • 75 milliliter Saus zie hieronder

Voor de Saus:

Bakspullen

  • BBQ met Deksel (of dus de oven)
  • Grote Skillet
  • Blender of Keukenmachine
  • Ruime Mengkom

Instructies

  1. Steek de BBQ aan en ga hierbij voor indirecte hitte en een temperatuur van ongeveer 200 graden. Zet de skillet vast klaar.
  2. Pak vervolgens de blender of keukenmachine en doe hier alle ingrediënten voor de saus in. Ben je niet zo van het pittige? Gebruik dan iets minder van de chipotle in adobo. Draai alle ingrediënten tot een gladde saus.
  3. Neem nu een ruime mengkom en doe hier de pulled pork in. Voeg er vervolgens de geraspte kazen voor de vulling aan toe en schep er een deel van de zojuist gemaakte saus bij. Als je de ingrediënten mengt moet het een smeuïg, maar niet te nat mengsel worden.
  4. Neem nu de skillet en giet ongeveer de helft van de resterende saus over de bodem.
  5. Pak vervolgens je tortilla wraps en de pulled pork vulling er bij. Schep op het midden van iedere wrap wat van de vulling en spreid dit over de breedte. Rol de wraps vervolgens strak op en leg ze met de uiteinden naar beneden in de skillet met saus.
    pulled pork enchiladas bereiding1
  6. BBQ op temperatuur? Giet dan de rest van de saus over de gevulde tortilla wraps en schuif de skillet op de BBQ. Bak de pulled pork enchiladas nu 15 minuten.
    pulled pork enchiladas bereiding3
  7. Strooi na die 15 minuten de rest van de geraspte kazen over de enchiladas en bak ze vervolgens nog eens 10 minuten. Hierbij kun je eventueel de temperatuur nog iets verhogen.
  8. Na die laatste 10 minuten is de kaas op de bovenkant mooi gesmolten en zij de enchiladas van de BBQ mooi krokant gebakken. Haal de skillet nu van de BBQ (gebruik hiervoor BBQ handschoenen) en laat de enchiladas 10 minuten rusten.
  9. Na die 10 minuten is het tijd om de pulled pork enchiladas te serveren. Doe dit door de skillet op tafel te zetten en schep vervolgens voor iedereen de enchiladas op het bord. Eet smakelijk!
    pulled pork enchiladas recept

Nutrition

Calories: 955kcal | Carbohydrates: 77g | Protein: 49g | Fat: 51g | Saturated Fat: 24g | Polyunsaturated Fat: 3g | Monounsaturated Fat: 10g | Trans Fat: 0.1g | Cholesterol: 166mg | Sodium: 3016mg | Potassium: 645mg | Fiber: 7g | Sugar: 34g | Vitamin A: 2386IU | Vitamin C: 21mg | Calcium: 827mg | Iron: 6mg
pulled pork enchiladas recept3
pulled pork enchiladas recept4

BBQ Junkie maakt gebruik van affiliate links in recepten en blogs. Door op één van deze links te klikken kom je bijvoorbeeld terecht bij The ButcheryBol.comVanbeekumspecerijen.nl of Amazon. Als je vervolgens iets bij één van deze webwinkels koopt, ontvang ik daar commissie over, zonder dat jij extra betaalt. Zo steun je BBQ Junkie simpel tijdens het online shoppen! Meer over weten of kijken bij welke webshops je me kunt steunen door te winkelen? Check dan deze affiliate marketing pagina!

All Purpose BBQ Rub

All Purpose BBQ Rub

Een mooie BBQ rub, die uitermate geschikt is voor bereidingen met indirecte hitte, met of zonder rook, en kan gebruikt worden voor BBQ klassiekers als Pulled Pork, Road Kill Chicken en Spareribs. 

Bestel nu
Roy - BBQ Junkie

Over de auteur

Mijn naam is Roy en ik ben de eigenaar van BBQ Junkie. Of eigenlijk ben ik BBQ Junkie. Ik ben namelijk verslaafd aan de BBQ’en steek hem het liefst zo veel mogelijk aan.

Leer Roy kennen

2 Reacties op dit recept

  1. 5 sterren
    Erg lekker en makkelijk te maken.
    Had de dag er voor pulled pork gemaakt in de dutch oven ook via het recept van deze site.
    Had al iets minder van de Chipotle in Adobo gebruikt maar vond het nog knap pittig.
    Volgende keer nog maar iets minder gebruiken!

    Beantwoorden
5 from 1 vote

Plaats een reactie

Recept Beoordeling